Zsinórban harmadik győzelmét aratta Mezőnyárád felnőtt futballcsapata 2010. október 3-án, a megyei harmadosztály 6. fordulójában. A kötelező győzelem megszerzése azonban koránt sem ment olyan könnyen, ahogyan azt előzetesen gondolták a nyárádi drukkerek.

A mérkőzés első percétől kezdve a vendég nyárádiak domináltak, helyzeteket alakítottak ki a kapu előtt, a befejezések azonban rendre pontatlanok voltak, vagy az utolsó passzok nem sikerültek. A két szélen egyértelműen meg lehetett bontani a tardi védelmet, de a beadások sokszor célt tévesztettek. Ezután távoli lövésekkel igyekezték feltörni a tardi reteszt a játékosok, az első félidőben azonban ez sem sikerült, így 0-0-lal vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő elején némi meglepetésre mezőnyfölényt alakított ki Tard, az első tíz percben jelentősen felpörgették a játékot. Ennek majdnem meg is lett az eredménye, Szőlősi viszont ziccerben nagyot védett, a tardi rohamok pedig ezek után alábbhagytak.

A hazai lehetőség felébresztette a nyárádiakat, és ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést, majd egy lecsorgó labdát követően Zsiga János az 55. percben meg is szerezte a vezetést. Ez volt Zsiga első gólja ebben az idényben, 17 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot. 0-1. Nyárád friss emberekkel próbálta tovább fokozni a tempót, és eldönteni a meccset, ami az 58. percben érett ismét góllá. Gemeri Péter húzta meg a szélt immár sokadjára, majd a 16-oson belül szabálytalankodtak vele szemben, Pribula sporttárs pedig azonnal a büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyest Kuzmi László értékesítette. 0-2. A tardiak ezek után kitámadtak, erőtlen próbálkozásaik azonban nem sok gondot okoztak a hátsó alakzatnak, a nyárádi kontrák viszont annál veszélyesebbek voltak, a kegyelemdöfést mégsem sikerült bevinni, maradt a kétgólos különbség.

A vártnál talán nehezebben hoztuk ezt a meccset, viszont az újabb három pont megszerzésével, illetve zsinórban harmadik győzelmünkkel továbbra sem szakadunk le a 4-be jutásért folyó küzdelemben, 5 meccsen 9 pontot értünk el, amivel jelenleg a 4. helyen állunk..

Szurmai József: A második félidőre kijött a két csapat közti  különbség, mezőnyfőlényünk góllá, gólokká érett, helyzeteink nagy részét viszont ismét elpuskáztuk..

Tard-Mezőnyárád 0-2 Gól: Zsiga (55.), Kuzmi (58.)
Vezette: Pribula