Tovább folytatódik Mezőnyárád győzelmi sorozata a bajnokságban, ezúttal Tardot sikerült legyőzniük hazai pályán. A mérkőzés a vártnál nagyobb küzdelmet hozott, a vendégek sokáig jól tartották magukat, de a második félidőben a nyárádiak két szép lövéssel eldöntötték a három pont sorsát, és ezzel zsinórban a harmadik meccsüket sikerült megnyerniük.

Az előző hétvégén a nyárádi csapat szabadnapját töltötte, míg a tardiak egy Mezőcsáttól elszenvedett 2-1-s vereséggel "hangoltak" a meccsre. Mivel a vendégek pont nélkül a tabella utolsó helyén szerénykednek, joggal várhatták a drukkerek a sima nyárádi győzelmet. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy Tard a Nyárád elleni meccseken hagyományosan erőn felül szokott teljesíteni, nem adja meg egykönnyen magát.

Az első félidőben nem a játék, hanem a küzdelem dominált a pályán. Hazai lehetőségekkel indult a meccs, Farkas Máté és Gemeri Péter is helyzetbe került, de a kaput nem sikerült eltalálniuk. Sok szabálytalanság jellemezte a játékot, a tardiaknak játékosának, Horváth Róbertnek már az első percben felmutatta a sárga lapot a játékvezető. A két kihagyott helyzet mellett szabadrúgásokkal próbált veszélyeztetni a hazai csapat, azonban így sem sikerült megszerezni a vezetést. A tardiak eredményesen tördelték a játékot, az első félidőben nem kaptak gólt, így 0-0-lal ért véget az első játékrész.

A második félidőt a hazaiak nagyobb tempóban kezdték, és a széleken próbálták megbontani a tardi védelmet. Az 54. percben végre sikerült az áttörés: Gemeri Péter ment el a jobboldalon, befelé cselezett, majd a tizenhatoson belülre Farkas Mátéhoz passzolt, aki a rövid oldalon álló kapus mellett a hálóba lőtte a labdát. 1-0. A következő percekben a vendégek előtt is akadt egy lehetőség, Szőlősi kapus azonban a léc alól kitolta a labdát.

A nyárádi edző a szünetben két dolgot kért a játékosoktól: jobban mozgassák a szélsőket, illetve többet lőjenek távolról. Az első gól a jobbszélső elfutása után született, a második pedig, nem nehéz kitalálni, egy távoli lövésből. A 71. percben egy oldalszabadrúgás után a labda a tizenhatos előterében álló Farkas Mátéhoz került, aki miután mellre vette a labdát egyből tüzelt, és nagy gólt akasztott a tardi kapuba. 2-0.

A hátralévő időben még akadtak nyárádi helyzetek, ezek azonban kimaradtak, és több gól nem született. Mezőnyárád 22 ponttal jelenleg a 4. helyen áll, és továbbra is jó úton halad a felsőházi rájátszás felé, a következő fordulóban a 2. helyezett Hejőbábához látogatnak.

Mezőnyárád-Tard 2-0