Kiütéses győzelmet aratott Mezőnyárád csapata a megyei harmadosztály tavaszi nyitófordulójában Mezőcsáton. A találkozó a papírformának megfelelő sima, 6-0-ás vendégsikerrel ért véget, a nyárádiak ezzel a 4., felsőházi rájátszást érő pozícióba jöttek fel.

A felek egymás után másodszor mérkőztek meg egymással, hiszen úgy hozta a sors, hogy a Magyar Kupában is összekerült a két csapat, akkor is csáti pályaválasztással. A kupában a nyárádiak 5-2-re nyertek, Kuzmi és Farkas két, illetve Jacsó egy találatával, ez a meccs viszont még annál is simább vendéggyőzelmet hozott.

A téli felkészülés egyértelműen a nyárádiaknak sikerült jobban, már a meccs elejétől látszódott a két csapat közötti erőnléti és gyorsaságbeli különbség. Az első félidőben hiába játszott hatalmas szembe szélben a nyárádi csapat, így is ők irányították a mérkőzést. A 28. percben aztán meg is szerezték a vezetést: Fejes Csaba egy előretett labda után a levegőben megszelídítette a játékszert, a kapus rosszul jött ki, ő pedig az üres kapuba belsőzött, 1-0. Az első félidő végén a 42. percben pedig sikerült megduplázni az előnyt, Farkas Máté passza után Péntek Zsolt 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 2-0.

A második játékrészben már a szél is a vendégeket támogatta, akik ezután még nagyobb fölényben játszottak, és ez gólokban is megmutatkozott. Az 56. percben Farkas Máté a középhátvéd nagy hibáját kihasználva volt eredményes, 3-0. A 62. percben pedig egy szélre kitett labdával Hegyi Tamás elfutott az alapvonalig, onnan beadott, Farkas pedig csukafejes mozdulattal a hálóba tette a labdát, 4-0.

A nyárádiak ezután sem álltak le, a 70. percben a csereként beállt Tóth Gábor 18 méteres bombájával már 5-0-ra vezettek. A csátiak ekkor már kezdték lélekben is feladni a meccset, a vendégek pedig további helyzeteket dolgoztak ki, a 81. percben ennek meg is lett az eredménye: Harangozó Ákos kapott jó labdát a 16-oson belül, majd szépen elhelyezte a labdát a jobb alsóba, 6-0.

Mezőnyárád ezzel a győzelemmel feljött a 4. helyre, a szabadnapos forduló miatt egy hét szünet, legközelebb két hét múlva szombaton Tard csapatát fogadják.

Mezőcsát II.-Mezőnyárád 0-6
Mezőcsát, 30 néző
Vezette: Szabó L. Asszisztensek: Szabó Gy., Pribula
Gól: Fejes (28.), Péntek (42.) Farkas (56., 62.), Tóth G. (70.), Harangozó (81.)
Sárga lap: Varga (64.), Szabó (87.)