Fontos győzelmet aratott Mezőnyárád csapata a megyei harmadosztály 16. fordulójában. A mérkőzés előtt a bábaiak a 2. helyen, 4 ponttal Nyárád előtt álltak, ami a mostani sikerrel 1 pontra csökkent. A bajnokságban Mezőnyárád zsinórban az 5.(!) győzelmét könyvelhette el, és a a csapatnak a 2. hely elérésére is reális esélye van.

Az időjárás ezúttal sem volt túl kegyes a focistákhoz, a napsütés ellenére nagy erejű szélben kezdték meg a mérkőzést. A bábaiak éppen hogy csak ki tudtak állni a meccsre, a nagyszerű őszi szezon után sajnos létszámbeli problémák adódtak a csapatnál, így tavasszal csak keresik önmagukat.

Nem úgy mint a nyárádiak! A sokszor emlegetett téli felkészülés, melynek során erős csapatokkal találkozott az együttes úgy tűnik meghozta hatását. Nagyobb tempó, pontosabb passzok, jobb helyzetkihasználás, jobb kondíció - így lehetne címszavakban jellemezni a fejlődést.

Igen hamar, már a 8. percben megszerezte a vezetést a vendég csapat. A kényszerből középső középpályást játszó Hegyi Tamás volt eredményes, egy szöglet utáni kavarodás során 16 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 0-1.

Ezután hosszú csend következett, kihagyott helyzetek jellemezték a játékot mindkét oldalon. A hejőbábaiak inkább egyéni alakításokkal jutottak el a kapuig, míg a nyárádiak gyors kontrajátékkal veszélyeztettek. A félidő végén, a 45. percben az egyik kontratámadás góllal ért véget: Péntek Zsolt lőtt a hálóba, és ezzel viszonylag megnyugtató, 2 gólos előnnyel vonulhattak pihenőre a vendégek. 0-2.

A második félidőt is a mezőnyárádiak kezdték aktívabban, tudatosabb, szebb futballt mutattak be, mint ellenfelük. Az 52. percben egy szabadrúgás után a kipattanót a hálóba juttatva Farkas Máté 3 gólosra növelte az előnyt. 0-3.

A 3 gólos vezetés tudatában a nyárádiak visszavettek a tempóból, és átadták a területet a hazaiaknak. Ez a taktika sajnos nem vált be, és a második félidő közepétől a bábaiak több veszélyes támadást is vezettek. A vendégek szerencséjére a szépítő találat csak 85. percben jött, Szabó Attila révén, de ekkor már nem maradt idejük a felzárkózásra. 1-3.

Összességében mindenképpen megérdemelt győzelmet aratott Mezőnyárád, hiszen a meccs nagy részét kézben tartotta, és bátran állíthatjuk, a jobbik csapat nyert.

Nyárád bábai győzelmével, és Cserépfalu hazai vereségével egy egészen új helyzet állt elő a bajnokságban. A nyárádiak 25 ponttal a 3. helyen állnak, 1 pontra a 2. helyen álló Hejőbába mögött, de még a 6. helyezett 22 pontos Tiszabábolna is odaérhet a dobogóra. A matekozást el kell felejteni, szombaton Mezőnyárád-Tiszabábolna mérkőzés következik, ha Nyárád nyer, biztos a felsőházi rájátszás.

Hejőbába-Mezőnyárád 1-3