Két éve még 6 holland játékos szerepelt a Real Madrid keretében, augusztus 31. óta már egy sem. Miért tűntek el ilyen gyorsan a németalföldiek a Realból, és mennyi pénzt bukott rajtuk a klub? Ennek jártam utána, a marca.com és a realmadrid.com alapján.

A tulipános éra legelső láncszeme Ruud Van Nistelrooy volt, őt a Manchester Unitedből szerezték meg a blancók, 15 millió euróért. Az első évben még jó üzletnek tűnt, hiszen gólkirályi és bajnoki címet ünnepelhetett a klubbal, aztán jöttek a sérülések.. Mérlege így is imponáló, 68 mérkőzésen 46 gólt szerzett a királyi gárdában, tavaly télen viszont mégis ingyen vált meg tőle a klub, a Hamburg csapott le rá. Új csapatában ismét egészséges, és kezdi megtalálni góllövő cipőjét. Bert Van Marwiijk pedig reaktiválta a 34 éves veterán csatárt a válogatottban is. 15 millióért vették, ingyen adták, a mérleg tehát: -15 millió euro.

A következő nyáron indult be igazán a bolygó hollandi, hiszen érkezett Robben, Sneijder és a fiatal Drenthe is. Robben 36 millió euróba került, sztárigazolásként érkezett Madridba, ahol nem mondhatni hogy megváltotta volna a világot.. Sorozatosan sérülések hátráltatták, ha tudott játszani akkor viszont húzóembere volt a csapatnak, lendülete sokat adott hozzá a támadójátékhoz. Ramón Calderón lemondása viszont átrajzolta az esélyeit, Florentino Pérez kinézte a helyére Cristiano Ronaldót, valamiből pedig elő kellett teremteni a 93 millió eurót.. Robben ment, a Bayern 25 millióért vitte, ahol újra kivirágzott és fantasztikus játékkal bajnoki címig, kupagyőzelemig és BL-döntőig vezette a klubot. A szezon végén pedig megválasztották az év legjobbjának.. Mérleg: -11 millio euro.

Wesley Sneijder helyére pedig Kaká érkezett, hiába szerette volna megtartani őt Pellegrini mester, Valdanóék döntöttek: a futballistát eladják az Internek. Sneijder 25 millióért érkezett az Ajaxtól, játékával az első idényben semmi probléma nem volt, majd a második évében kezdődött nála a formahanyatlás. Több védekező szerepet kapott az edzőtől, így nem tudta kamatoztatni kreativitását és irányító képességeit. Az Internek viszont pontosan egy ilyen kaliberű játékosra volt szüksége, és mivel sok pénzt költött ezen a nyáron a Real, gyorsan túl akart adni a keresett futballistákon: egy 15 milliós ajánlatot fogadtak el, ami igencsak áron alulinak mondható. Wesley Sneijder a következő évben mindent megnyert az Interrel, az együttes karmestere volt és olyan klubok érdeklődtek iránta mint a Manchester United, Manchester City vagy a Chelsea. A holland válogatottban 5 gólt szerzett a vébén, aranylabda esélyesként emlegetik. A mérleg: -10 millió euro.

A tavaly télen érkezett Klass Jan Huntelaar csupán fél évet töltött el a csapatban, Spanyolországot még meg sem szokta és már távoznia kellett. Ő Benzema érkezése miatt szorult háttérbe a klubnál, és egyébként sem mutatott olyan játékot, amiért helye lenne ebben a klubban. A Madrid 20 milliót fizetett ki érte, és tizenháromért adta tovább a Milannak-ahol szintén nem csinált semmit, így azt mondhatni hogy talán ez volt a legjobb üzlete a tulipánosok közül a Realnak, hiszen "értéktelen" csatárt adott el viszonylag jó pénzért. Azóta már az olaszoknál sem találjuk meg őt, idén nyáron ismét klubot váltott és Németországba, Raúl mellé a Schalkéba szerződött, hátha ott megtalálja a számításait. Mindent összevetve fél év alatt így is -7 millió euró.

Rafael Van der Vaart volt az egyetlen igazolása Ramón Calderónnak tavalyelőtt nyáron, érte 13 milliót fizettek. Honfitársa, Wesley Sneijder súlyos sérülése miatt került előtérbe a leigazolása, és a szezon elején amikor megkapta a bizalmat élt is vele, jól játszott gólokat szerzett, aztán mégis kegyvesztetté vált. Legtöbbször csak a kispadon ült, és már tavaly el akarták őt adni, de akkor még nem érkezett megfelelő ajánlat érte. Pellegrininél is jobbára csereként lépett pályára, játékával azonban legtöbbször lendületbe tudta hozni csapatát. A bizalmat mégsem kapta meg egyik edzőtől sem, és José Mourinho Özil leigazolásával jelezte, nincs hely számára a csapatban. Augusztus 31.-éig azonban még nem történt semmi, amikor is az átigazolási határidő utolsó órájában ( vagy azután) robbant a bomba: Van der Vaart a Tottenham játékosa lett, 10 millió euróért. Mérleg: -3 millió euró.

Royston Drenthe eligazolása kivételt jelent, hiszen ő csak kölcsönbe távozott a blancóktól, ő az újonc Hércules csapatánál folytatja pályafutását egy évig. Az u20-as világbajnokságon tűnt fel a Real Madrid megfigyelőinek, gyorsasága, ereje, dinamizmusa és fiatal kora miatt szerződtette őt a Real, 14 millió euróba került. 2007-től kezdve 65 meccsen lépett pályára habfehér mezben, 24-szer kezdőként, 41-szer csereként, ez alatt 4 gólt szerzett. Az új igazolások miatt ő is létszámfölöttivé vált, az esélye viszont még megvan a bizonyítása, a Hérculesben sokat fejlődhet.

Összesen tehát 123 milliót költött a Real holland játékosokra az utóbbi években, és 63 millióért adott túl rajtuk, mondhatni féláron.. A vevők a Milan kivételével eddig elégedettek voltak, és lehet hogy Van der Vaart és Drenthe nem olyan kaliberű játékosok mint Robben és Sneijder, mindenesetre ha megkapják a bizalmat képesek lehetnek olyan teljesítményre, amivel ismét elkápráztatják a világot (persze nem a Herculesben), és azt mondhatjuk majd: nah, ezek nem kellettek a Madridnak..

Hányszor volt már ilyen...

Eredeti:

http://www.marca.com/2010/09/02/futbol/equipos/real_madrid/1283422985.html

Adios

 

szerintünk: (5/5)
szerintetek: (5/5)

A bejegyzés trackback címe:

https://matetippek.blog.hu/api/trackback/id/tr402266947

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
süti beállítások módosítása